Teleopieka w Poznaniu

16 sierpnia 2017 4614

11 sierpnia 2017 r. w Centrum Teleopieki w Poznaniu odbyło się spotkanie partnera projektu „Usługi społeczne dla mieszkańców Poznania” – Stowarzyszenia Medycyna Polska z przedstawicielami władz miasta Poznania oraz mediów.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość sprawdzenia funkcjonalności systemu, jak również poznać specyfikę pracy oraz plany działań projektowych na najbliższe miesiące.

Centrum Teleopieki działa od 1 kwietnia 2017 roku. Nad bezpieczeństwem podopiecznych czuwa dziewięciu teleasystentów, zatrudnionych przez Stowarzyszenie Medycyna Polska. Pracują 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. System skierowany jest do osób starszych, niesamodzielnych lub tych, którzy wymagają stałego nadzoru. W pierwszej kolejności pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przeprowadzają wywiad środowiskowy i wspólnie ze specjalistą ds. teleopieki oraz asystentami ustalają Indywidualny Program Opieki i Wsparcia, następnie wprowadzają podopiecznych i szkolą z obsługi zestawu do teleopieki.

Od 1 kwietnia 2017 roku Centrum Teleopieki w Poznaniu “wysłało” 30 karetek pogotowia ratunkowego do podopiecznych, dzwoniących na linię ratunkową SOS.

Działanie, którego inicjatorem jest Miasto Poznań, zdobyło ponad 12,5 mln złotych dofinansowania z funduszy europejskich. Opracowania i wdrożenia systemu teleopieki w ramach projektu “Usługi społeczne dla mieszkańców Poznania” podjęło się Stowarzyszenie “Medycyna Polska”. Działania te uzupełnione zostały prze usługi domowe realizowane przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy “Flandria”. W projekcie bierze także udział Polski Komitet Opieki Społecznej, Fundacja Aktywizacja oraz Fundacja L’Arche.

Oddziały Stowarzyszenie Medycyna Polska


Siedziba główna: Tarnów

Plac Sobieskiego 2, 33-100 Tarnów
Koordynator: Paweł Gądek
pgadek@medycynapolska.org
+48 517 812 028Oddział: Poznań

ul. Św. Marcin 58/64, 61-807 Poznań
Koordynator: Monika Szelągiewicz
mszelagiewicz@medycynapolska.org
tel:+48 660 778 480Copyright by Stowarzyszenie Medycyna Polska 2017.